LenVitol Olej Lniany 250ml OLEOFARM

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: OLEOFARM
  • Waga: 0.3 kg
  • Dostępność: Jest Jest
    Czas realizacji: 24 H
  • op
  • 14,00 zł / op

Olej lniany tłoczony na zimno. 250 ml. Suplement diety.

Olej lniany LenVitol® powstaje tradycyjną metodą tłoczenia na zimno. Charakteryzuje się wysoką zawartością tłuszczów wielonienasyconych oraz kwasów tłuszczowych omega-3. Zawarte w nim wielonienasycone kwasy tłuszczowe: kwas alfa-linolenowy (omega-3) i kwas linolowy (omega-6) należą do Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT).

Zastosowanie: olej lniany LenVitol® polecany jest dla dzieci powyżej 3-go roku życia i dorosłych w celu uzupełniania w diecie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym kwasów omega-3.

Zalecane spożycie: dzieci powyżej 3-go roku życia – 5 ml (ok. 1 łyżeczka), dorośli – od 30 do 60 ml (ok. 2-4 łyżek stołowych) dziennie w trakcie posiłków. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Uwaga! Partie oleju lnianego mogą różnić się od siebie smakiem, zapachem i kolorem (dopuszczalny jest np. posmak goryczkowy, ziołowy itp.), co nie wpływa na jakość oleju. Może wytrącić się naturalny osad. Olej lniany powinien być stosowany wyłącznie na zimno – nie należy podgrzewać i smażyć na nim potraw, gdyż powoduje to utratę wartości odżywczych.

Składniki: olej lniany tłoczony na zimno wysokolinolenowy.

Dzienna porcja zawiera:

5 ml
(4,6 g)

30 ml
(28 g)

60 ml
(56 g)

Kwasy tł. wielonienasycone, w tym

3,3 g

19,5 g

39 g

omega-3 (kwas alfa-linolenowy)

2,6 g

15,5 g

31 g

omega-6 (kwas linolowy)

0,7 g

4 g

8 g

Kwasy tł. jednonienasycone

0,8 g

5 g

10 g

 

Przechowywanie: przechowywać w temp. 4-10°C, w szczelnie zamkniętej butelce, z dala od źródeł światła. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Kraj producenta: Polska