Fasola naowocnia 50g

 • Dodaj recenzję:
  • Producent: Kawon
  • Dostępność: Jest Jest
  • op.
  • 4,70 zł / op.

  OWOCNIA FASOLI Phaseoli pericarpium

  Postać farmaceutyczna: Zioła do zaparzania

  Zawartość opakowania: 50 g

  Skład: 100 g produktu zawiera 100 g owocni fasoli (Phaseoli pericarpium).

  Wskazania do stosowania: Wspomagająco w leczeniu zaburzeń oddawania moczu, przy małej ilości  oddawanego moczu w ciągu doby.

  Przeciwwskazania: Nie stosować odwaru z owocni fasoli w przypadku obrzęków spowodowanych  niewydolnością serca lub nerek. Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania u dzieci do 12.roku życia.

  Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności: Brak

  Interakcje: Nieznane 

  Stosowanie w okresie ciąży i laktacji: Brak danych dotyczących bezpieczeństwa, dlatego nie zaleca się stosowania.

  Wpływ na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn: Brak danych

  Przedawkowanie: Dotychczas brak doniesień

  Działania niepożądane: Dotychczas nie stwierdzono. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych  należy zaprzestać stosowania i poinformować o nich lekarza. Jeśli dolegliwości nasilą się lub nie  ustąpią należy skontaktować się z lekarzem.

  Sposób stosowania i droga podania: Dorośli i dzieci powyżej 12.lat: 2 łyżki surowca (ok. 5 g) zalać 1 szklanką (200 ml) wody, ogrzewać do wrzenia i utrzymać pod przykryciem w stanie łagodnego  wrzenia przez 510 minut. Przecedzić, lekko ostudzić. Pić 1 3 razy dziennie po 1 szklance ciepłego  odwaru. Stosować zawsze świeżo przygotowany odwar. 

  Dawkowanie: 5,0 – 15,0g owocni fasoli na dobę

  Warunki przechowywania: Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidoczny dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach w temperaturze nie wyższej niż 30ºC, chronić od światła, wilgoci i  wpływu obcych zapachów.

   

  Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

  Kraj producenta: Polska